Języki obce

Kreatywne sposoby nauki angielskiego


Na świecie jest kilku ludzi, którzy potrafią mówić prawie wszystkimi językami świata. Pewnie zastanawiasz się skąd mają takie umiejętności ? A co jeśli powiem Tobie, że także masz takie. Zdziwiony ? Niepotrzebnie. Przecież nauczyłeś się jednego z najtrudniejszych języków świata i to w krótkim czasie. Spróbuj innych metod niż akademickie, które są mało skuteczne. Większość osób uczy się języka angielskiego 6 lat i nadal mało co potrafi powiedzieć.

Jeśli przyłożysz się i skorzystać z rad zawartych w tym artykule, nauczysz się języka angielskiego kilkakrotnie szybciej.

Więcej...

Poznaj 10 naprawdę skutecznych metod nauki słownictwa


Od najmłodszych lat przyzwyczajeni jesteśmy do nauki słownictwa jako czegoś nudnego i trudnego. Jest to spowodowane systemem edukacyjnym, który zamiast najpierw uczyć podstaw skutecznej nauki, od samego wrzuca uczniów na głęboką wodę, czyli naukę konkretnego materiału. Również wielu nauczycieli, wierzących w swoje wieloletnie doświadczenie, stosuje te same, często nudne i nieskuteczne metody od lat.
Można to zmienić i sprawić, aby nauka stała się zabawą, bo wiadomo że najszybciej uczymy się właśnie bawiąc! Poniżej prezentuję skuteczne i łatwe metody nauki, które możesz zacząć stosować już od teraz! Sprawdź i przekonaj się osobiście!

Więcej...

O skutecznej nauce języków obcych


Piotr Adamczyk: Cześć Paweł, na początku chciałbym, żebyś się przedstawił i powiedział klika słów o sobie. Wiele osób czytało Twoje książki, ale na pewno nie wszyscy mają pojęcie czym się zajmujesz.

Paweł Sygnowski: Zawodowo zajmuję się tworzeniem różnego typu produktów edukacyjnych. Ponadto, od zawsze interesowało mnie podróżowanie i aktualnie jestem na etapie tworzenia z tej pasji źródła dochodu, a nie tylko (tak jak to jest obecnie) samego rozchodu :).

Piotr: Co sprawiło, że robisz to co robisz? Dlaczego akurat zajmujesz się szybka nauką języków obcych. Skąd zainteresowanie taką tematykę? Opowiedz swoją historię.

Więcej...

Metody nauki języka angielskiego


Każdy lubiący się uczyć człowiek, na przestrzeni lat,mógł wypracować sobie jakąś technikę nauki.Jeżeli jest ona dla Ciebie dobra i daje zadowalające rezultaty,stosuj ją.Dla wszystkich pozostałych kilka podpowiedzi jak się uczyć,konkretnie języka angielskiego.

1.Opowiadaj sobie to,czego sam się nauczyłeś.
2.Wyobraż sobie,że kogoś uczysz.Wykładasz mu tę wiedzę dokładnie,jasno i zrozumiale.
3.Kojarz nowe fakty z tym co już wiesz.
4.Czytaj ze zrozumieniem,podkreślaj ważne i trudne słowa.
5.Rób regularne powtórki.
6.Pisz codzienny plan nauki.
7.Koncentruj się na wybranym temacie.
8.Ucz się nawet wtedy,kiedy nie masz do tego nastroju.Chodzi o wyrobienie w sobie nawyku codziennej nauki.
9.Ucz sie codziennie minimum godzinę.

Więcej...

 

Czym jest naprawdę efektywna nauka języków obcych?


Jeśli po pięciu latach nauki języka obcego nadal nie możesz się nim w miarę sprawnie i naturalnie posługiwać, bez ciągłej konieczności zaglądania do słownika, to znaczy że coś jest NIE TAK!

CO, jest NIE TAK? Oczywiście: Twój sposób nauki.

Więcej...

 

Jak uczyć się języków obcych?


Wiele o metodach pomocnych w nauce słówek pisałem w swoich ebookach “Angielskie słówka”, “Hiszpańskie słówka”, “Niemieckie słówka” oraz “Włoskie słówka”, gdzie można znaleźć dokładne wskazówki na temat tego, co robić, by obco brzmiące słowa wchodziły nam do głowy szybko i bez większego wysiłku, tak że nie będę się tutaj powtarzał:).

Za to skrótowo opiszę dwie metody nauki dowolnego języka obcego, które są proste, w miarę łatwe i skuteczne, co przetestowałem na własnej skórze.

Więcej...

 

Jak skutecznie samodzielnie nauczyć się języka obcego?


Jak korzystać ze wsparcia innych w nauce języka angielskiego?
Jak się uczyć korzystając z bezpłatnych zasobów Internetu?

Kto uczył się samodzielnie języka obcego, wie jakie trudności napotka. Zacznie się od wybrania materiałów, potem problemy z wymową, zapał ucieka i wszystko rozchodzi się po kościach.

Więcej...

 

Sześć rad na SZÓSTKĘ! Jak uczyć się języków obcych


Istnieje kilka podstawowych metod zwiększenia efektywności nauki języka.
Ich zaletą jest prostota i duża skuteczność. Oto one:

1. Popełniaj BŁĘDY! Koniecznie. Właśnie w ten sposób człowiek się uczy. Dzieci nie przejmują się samokontrolą, nie wstydzą się. Po prostu mówią. Próbują i cieszą się tym. Tym łatwiej będzie Ci szło, im bardziej będziesz się tym bawił, im odważniej będziesz szedł dalej i dalej. Szkolne lekcje i kursy językowe często zniechęcają do nauki poprzez ciągłe poprawianie uczącego się. Jakby nauczyciele zapominali, że błędy są niezbędne. Zarówno obserwacja dzieci jak i dorosłych uczących się w sposób naturalny, pokazuje, że nie potrzebujemy poprawek ze strony nauczyciela bowiem każdy sam koryguje swoje błędy i przestawia się na właściwe tory jeśli otoczony jest przez środowisko w którym funkcjonuje poprawny język. Dlatego tak ważna jest następna rada.

Więcej...

 

Nie płać za kursy językowe. Ucz się za darmo!


Czy języka obcego można nauczyć się samemu, bez uczęszczania na kursy?!
Korzyści z takiego rozwiązania widoczne są na pierwszy rzut oka:

• nie płacimy za kurs
• nie tracimy czasu na dojazdy
• możemy uczyć się o dowolnej dla nas porze

Ale to nie wszystkie zalety samodzielnej nauki. Nie wszystkie i chyba nawet nie najważniejsze. Z niektórych powodów samodzielna nauka przynieść może lepsze efekty niż nauka na kursie.

Poniżej przedstawiamy plusy i minusy samodzielnej nauki języków obcych.

Więcej...

 

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode