Jak efekt motyla może przyczynić się do Twojego życiowego sukcesu?

autorem artykułu jest Katarzyna Kaliska

Zjawiska zwanego "efektem motyla" dotyczy pewna anegdota, mówiąca o tym jak trzepot skrzydeł motyla w USA w stanie Ohio może po trzech dniach spowodować burzę w Teksasie. Jest to można powiedzieć pewnego rodzaju przenośnia, której mottem jest to, że jeśli będziemy w stanie zrobić pierwszy krok w kierunku realizacji naszych pragnień, jeśli podejmiemy właściwą decyzję, w odpowiednim momencie, to osiągniemy sukces. A kluczem do sukcesu jest podejmowanie drobnych i świadomych decyzji życiowych, gdyż one mogą odmienić całe nasze życie.

Jeśli pragniesz być bogaty, niezależny finansowo najszybciej, jak jest to możliwe, mieć dużo czasu i mało pracy to czyń starania by to osiągnąć. Chodzi o to, być potrafił dobrze wykorzystać natrafiającą się okazję, czasem zrezygnował z czegoś na rzecz innego, zmienił plany, bo ta zmiana może stać się Twoją szansą na zwycięstwo. Przykładem może być chociażby podjęcie decyzji o tym czy iść na imprezę do przyjaciela, czy też zostać w domu i obejrzeć dobry, ciekawy film. Mężczyzna stojący przed takim dylematem, z racji tego, że był weekend i nie miał innych planów, po krótkotrwającym dylemacie: zostać czy iść, zdecydował się na to drugie. I jak się okazało decyzja ta odmieniła całe jego życie i wywarła na niego ogromny wpływ. Poznał tam bowiem swoją przyszłą żonę. I gdyby jego decyzja była inna, spędziłby wieczór przed telewizorem, a w dodatku nie dałby sobie szansy na poznanie miłości swojego życia. Ten przykład trafnie ujmuje to, jak ważne jest, jaką decyzję podejmiemy i czy będziemy potrafili stojąc przed dylematem właściwie wybrać. A kiedy będziesz miał już za sobą pierwszy krok, wtedy świat stanie przed Tobą otworem.

Żeby odnieść upragniony sukces zacznij działać. Spotkanie motyla, który wywoła w Twoim życiu burzę, będzie konsekwencją tylko i wyłącznie Twojej pracy i wzięciu się w garść. Drogą ku temu jest zdobywanie wiedzy, uczenie się, czytanie książek z zakresy różnych dziedzin, nawiązywanie nowych znajomości, poznawanie wartościowych ludzi. Co według mnie jest równie ważne, to świadomość tego, co chcesz w życiu robić i co dzięki temu osiągnąć. Jeśli Jesteś świadomy swojej przyszłości to potrafisz zaplanować sobie każdy dzień i dążyć ku realizacji założonych celów. A czy tak jest, to już sam poszukaj odpowiedzi...

--
Jak zarabiać ponad 2500 zł pisząc artykuły? Tego dowiesz się tylko na www.porady.implesite.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode