Marzenie Paula

autorem artykułu jest Nikodem Marszałek

„Jeśli posiadasz dostatecznie wielkie marzenie, fakty się nie liczą”

Obrazek
Witam, nazywam się Paul i jestem sprzedawcą telefonów komórkowych, „Moim marzeniem jest spędzić życie robiąc to, do czego zostałem stworzony.”

• Amanda (jury) - Paul co dzisiaj nam zaśpiewasz?
• Paul – zaśpiewam operę
• Simon – (dziwne spojrzenia)
• Paul - Puccini’s - Nessun Dorma


Zanim przejdziesz dalej, zobacz To: https://pl.youtube.com/watch?v=NLF9iEXnBRo&feature=related


• Simon (jury) – lubię występ, kiedy pojawia się ktoś nieprofesjonalny, uświadamiając sobie jednocześnie swoje możliwości, do tego codziennie wykonując zwykła pracę
• Amanda (jury) – wyczuwam autentyczność


Paul

Mój głos był moim największym przyjacielem. Gdy miałem kłopoty w szkole, głos zawsze pozwalał mi powrócić na właściwy tor. Nie wiem dlaczego ludzie we mnie wierzyli, bo czułem się zawsze trochę inny. Myślę, że przez to miałem kłopoty z wizerunkiem własnym. Kiedy śpiewam, ten problem znika, czuję się kimś. Po pierwszym występie tutaj zrozumiałem, że jestem kimś: jestem Paul Potts.


Szansa

Jak często słyszę takie historię, sam mógłbym takową napisać. Niski wizerunek własny, brak wiary w swoje możliwości, ścisk w gardle, lęk przed wyśmianiem, lęk przed krytyką, źle wyglądam, mam za duży nos, mam za duże uszy, za dużo ważę, za mało ważę, jeszcze nie wiem wszystkiego! Przestań - chciałbyś coś zrobić, powiedzieć, zwrócić się do kogoś, i co? Czujesz strach, czujesz ból, tworzysz koszmarne obrazy myślowe – jesteś jasnowidzem? Nie wydaje mi się. Lepiej nie ryzykować, poczekam i zobaczę jak sytuacja się rozwinie. Hej mam pytanie dla Ciebie? Ryzykujesz czymś? Ktoś się będzie śmiał z Twojej osoby? Ktoś się rozczaruję Twoją postawą? Nie sprzedaż produktu? Kobieta powie, że nie jest Tobą zainteresowana? Powiedz: „Opinia innych mnie kompletnie nie interesuje” – reszta jest lekcją dla widzów.

Wierz mi, że stłumione uczucie, emocja, szansa, możliwość spowoduję ból tak wielki, że będziesz płakał godzinami. Twoje ciało będzie drgać, wcześniej czy później wszystko wyjdzie na wierzch i powie: „zmierz się ze mną, skonfrontuj - napraw, spróbuj, daj sobie szansę”. Ile teraz masz lat? Nie ważne, zrób to teraz.


Do przodu

Okazuj uczucie kiedy kochasz - nie baw się w podchody, domysły, liściki – idź i powiedz to wprost. Kupiłeś towar, który teraz leży w magazynie? Pierwszy krok wykonany – co dalej? Chcesz awansu, podwyżki? Daj spokój, jeszcze siedzisz przed monitorem? Witam, nazywam się Paul Potts i zawsze marzyłem by śpiewać. Im wcześniej spróbujesz tym szybciej otworzą się czarne nieznane drzwi. Nikodem Marszałek miał szansę już dwukrotnie podpisać międzynarodowe kontrakty opiewające na łączną sumę miliona dolarów. Nie wierzysz? Czyli nadal czujesz lęk, a może zazdrość? Co się stało, możliwość międzynarodowej sławy na równi z moimi nauczycielami, których tak długo podziwiałem – odebrało mi mowę, strach, wytworzyła się panika? Hej czy Ja jestem tak dobry, albo czy Ja czegoś nie wiem?
Witam nazywam się Paul Potts i zawsze marzyłem by śpiewać.

Zapamiętaj, drzwi będą się otwierać i zamykać, ale w końcu zamkną się na zawsze.


Nauczyciele

Paul wygrał w małym programie w 1999 roku, wygraną przeznaczył na dalszą naukę. Wyjechał do Włoch, gdzie pobierał lekcję u najlepszych na świecie: Luciano Pavarotti, Vilmy Vernocchi i Katii Ricciarelli. Co się dzieje później? Większość ludzi myśli, że wracając do Anglii nagle otworzyły się drzwi sukcesu? Hej byłem na szkoleniu u Briana Tracy, Anthony Robbinsa czy Zig Ziglara i co? Pamiętają mnie? Jestem ich przyjacielem? Wróciłem do Polski jako ktoś? Nic się nie zmieniło było zimno, deszczowo i smutno. Dodatkowo nie dowiedziałem się niczego, czego nie słyszałem na płytach lub w książkach – lecz dostałem coś innego - CHARYZMĘ.
Paul wracając z Włoch próbował zostać zawodowym śpiewakiem operowym – niestety wszędzie mu odmawiano lub wynajmowano do skromnych ról. By funkcjonować podjął się pracy w „Carephone Warehouse” (sklepy z telefonią komórkową). Szansa otworzyła się siedem lat później.

• Simon (jury) - Paul co jest Twoim największym problemem?
• Paul - Największy problem to zaufanie we własne siły!


Wizerunek

Tylko osiągnięty sukces zbuduje Twój wizerunek własny w pełni. Czyli dzień po dniu, godzina po godzinie, sekunda po sekundzie pokonując strach, lęk, obawę przed wyśmianiem, krytyką i tłumioną przeszłością! Widziałeś video i Paula – zakompleksiony człowiek, spięte barki, skromny uśmiech, rumieńce – on jest prawdziwy, osiągnął dawno zasypany szczyt gór, ba stworzył marzeniem własną górę. Wygrał, Ty możesz również wygrać – ale musisz wyjść na scenę i powiedzieć „Witam, nazywam się ...... i zawsze chciałem być......”

- Paul czy potrafisz tańczyć – nie,
- Paul czy zaśpiewałbyś dla nas piosenkę Stinga, U2, - Madonny – nie potrafię
- Paul czy uważasz się osobę przystojną – nie,
- Paul, co Ty tu robisz? - realizuje swoje marzenie


Twoja scena...

Wchodzisz do swojego pustego biura wcześnie rano, gdy wszyscy jeszcze śpią, masz pustkę w głowie. Czego wymagasz od tego dnia, od tej chwili? Teraz jest właściwy moment, kurtyna w górę, zaczyna się show.

Finał wart milion:
https://pl.youtube.com/watch?v=eqWvuMJV0Yw&feature=related


• Paul co powiesz 14 milionowej widowni?
• Dziękuje za wiarę we mnie..


P.S.
Podziękowania składam mojej drugiej mamie, za pokazanie kolejnych drzwi.

Witam nazywam się Paul Potts i jestem śpiewakiem operowym.

--
Więcej artykułów na stronie autora:
CentrumRozwoju.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

 

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode