Pozytywne Myślenie

Jaka jest natura Boga?


Zastanawiałaś się jaką Bóg ma naturę? Nie? Dzisiaj postaram się to przed Tobą odkryć. Nie będzie tutaj zbytnio rozważań religijnych, a posłużymy się raczej logicznym myśleniem.

By odpowiedzieć na to pytanie, posłużymy się... ludźmi. Jeśli to Cię dziwi to tak, potwierdzam – by „odkryć” naturę Boga posłużymy się naturą ludzką.

Spytasz, dlaczego? Zgodnie ze wszystkimi podaniami Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo.

Więcej...
 

Życie jest podobne do przeciągu.


Życie jest podobne do przeciągu – kiedy jedne drzwi zamykają się z hukiem, inne otwierają się w ciszy, niewidoczne na pierwszy rzut oka.
Huk zamykanych drzwi przyciąga naszą uwagę – te drzwi, które się w tym samym czasie otwierają, są dla nas niewidocznie, gdyż zazwyczaj znajdują się za naszymi plecami.
Ważne jest by nie panikować. Kiedy zamykają się jedne drzwi, spójrz za siebie i uważnie rozejrzyj się, bo właśnie otwarły się drzwi Twoich możliwości.
Kiedy tracisz pracę, bankrutujesz, osiągasz pewien wiek, który może być uważany za „nieprzydatność w pracy” – pamiętaj, że w tym samym czasie otwierają się inne drzwi możliwości.

Więcej...
 

Kultury afirmacji i narzekania


Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na bardzo istotną kwestię dotyczącą nas jako Polaków, a mającą ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz uwaga - na stan naszego portfela! Sam niedawno dostrzegłem ten problem i dlatego postanowiłem dowiedzieć się więcej na ten temat. Chodzi mi tutaj konkretnie o mentalność Polaków - tą głęboko zakorzenioną w wyniku różnych czynników (historycznych, kulturowych itp.) mentalność narzekania.

Więcej...
 

Żyj marzeniami - czyli historia o czosnku i nie tylko...


Wiedziałem, że rodzice nie dadzą mi tyle pieniędzy. Książka była w 3 tomach i kosztowała korcie jak na możliwości kilkunastoletniego chłopca. Postanowiłem jednak spróbować i zapytałem mamę czy nie kupiłaby mi tej książki. Tak jak myślałem, kwota za nią była jednak zbyt duża, ale... mama powiedziała mi, że mogę sobie na nią zarobić. W tym roku na naszej działce obrodził czosnek. Było go całkiem sporo i mama powiedziała mi, że mogę go sobie sprzedać i za zarobione pieniążki kupić wymarzoną książkę. Nie za bardzo uśmiechało mi się stać na warzywnym bazarku i sprzedawać czosnek, ale... bardzo, bardzo chciałem mieć tę książkę. Przemogłem się. W ciągu 3 godzin sprzedałem wszystkie główki czosnku. Co prawda nie starczyło mi pieniędzy na książkę, ale rodzice dołożyli mi brakującą sumę. Spełniłem swoje marzenie. Historię tę pamiętam do dzisiaj.

Więcej...
 

Dobrze jest wiedzieć, że…


Najsilniej działają na nas rzeczy, z których nie zdajemy sobie sprawy. To te nieuświadomione części nas mają na nasze życie największy wpływ. Gdy już o czymś wiesz to albo to zauważasz i coś z tym robisz albo zauważasz i … zbierasz doświadczenia, aby później coś z tym zrobić. Bardzo ważne jest, aby jak najlepiej się poznać i poznać to, co w nas siedzi i co przez nas działa. To wszystko właśnie po to jest.

Więcej...
 

Siła pozytywnego myślenia


Czy zastanawiałeś i zastanawiałaś się kiedyś jak to jest, że niektórym ludziom jest tak ‘łatwo’ podejmować decyzje i iść przez życie, bo wszystko im się układa jakby nad nimi czuwała jakaś magiczna gwiazda?

Nawet jeśli część z was nie zgodzi się początkowo ze mną, odpowiedź jest prosta. To siła pozytywnego myślenia sprawia, że w ich życiu pojawiają się takie a nie inne wydarzenia. Dlaczego?

Więcej...
 

Czy jesteś asertywny?


Niemal każdy z nas doświadczał takiej sytuacji, w której z trudem wyrażał swoje myśli, poglądy, emocje. Ale prawdopodobnie każdy zna choćby jedną osobę, która z łatwością nawiązuje kontakty, swobodnie podejmuje rozmowę, polemikę, broni własnego stanowiska. Można by przyjąć, że jest to wynik różnic indywidualnych.

Niewątpliwie tak. Nie oznacza to jednak, że osoby, które mają trudności z wyrażaniem uczuć, próśb, poglądów czy konstruktywnym reagowaniem na odmienne poglądy innych muszą bezradnie trwać w tym stanie.

Więcej...
 

Pokonać lęk przed uwodzeniem kobiet


Ile razy widziałeś atrakcyjną dziewczynę i bałeś się do niej podejść? Musisz wiedzieć, że nie jesteś osamotniony. Problem jest powszechny. Wynika z:

1) Wychowania
Sięgnij wstecz i przypomnij sobie jak byłeś wychowywany. Często rodzice uciszają swoje dzieci, nakazują im, żeby były grzeczne, mimo, że wcale nie ma takiej potrzeby. Pamiętajmy o tym, że dziecko potrzebuje się bawić i krzyczeć. Można je hamować, kiedy naprawdę zaistnieje taka konieczność. To samo tyczy się wieku dorastania- czasu buntu. Poza tym przypomnij sobie, czy mogłem zawsze zaufać rodzicom, przyjść do nich z każdym kłopotem, powiedzieć najgorszą prawdę. Także zbyt wysokie oczekiwania mogą doprowadzić do nieśmiałości.

Więcej...
 

KOSMICZNY DISEINER ...puszczam barierkę


To wiem już z własnego doświadczenia...
Każdy kryzys niesie początek zmian w życiu.
Obojętnie czy będą to małe czy ogromne zmiany, kryzys mniejszy lub większy się pojawia.
Być może potrzebny jest by obrzydzić mi dotychczasowy stan rzeczy tak skutecznie bym walnęła aktualny porządek spraw i rewolucyjnie otworzyła się na nowe, niekonwencjonalne działania, no może nie tyle niekonwencjonalne co przynajmniej pozbawione zatwardziałej rutyny.

Więcej...
 

Twoja szczęśliwa myśl...


Oglądałeś może "Piotrusia Pana" w reżyserii Stevena Spielberga? Bohaterem filmu jest Piotruś Pan, który zapomniał o tym, kim wcześniej był naprawdę. A był kiedyś dzieckiem z bujną wyobraźnią. Piotruś Pan po prostu dorosnął. W filmie Spielberga jest facetem w średnim wieku, ma żonę, dwójkę dzieci. Prowadzi życie w ciągłym pędzie. Nie ma na nic czasu. Rodzinę widuje od święta. Kapitan Hak z Nibylandii, krainy wyobraźni, gdzie kiedyś Piotruś Pan, jako dziecko bywał, porywa mu dzieci. Nie będę streszczał całej akcji filmu. Pewnie znacie go, bo wiele razy był wyświetlany w telewizji.

Więcej...
 

Coś optymistycznego!


John ruszył przed siebie. Po kilku krokach spotkał starego brudnego człowieka. Siedział przy śmietniku i grzebał w nim w poszukiwaniu dzisiejszej gazety.

- Cześć, co u Ciebie? - zapytał John.
- Ooo... cześć, świetnie. A co tam u Ciebie?
- Doskonale... ładną mamy dzisiaj pogodę, no nie?
- Taaa...

Uśmiechnęli się do siebie i każdy ruszył w swoją stronę. John ruszył dziarsko ulicą, by poszukać coś do jedzenia. Stary człowiek znalazł przedwczorajszą gazetę, usiadł pod ścianą na kartonie po whisky i czytał, co tam słychać w wielkim świecie.

Więcej...
 

Świat według Liścia


"Macie uszy a nie słyszycie, macie oczy a nie widzicie"
Jezus

Weź do ręki źdźbło trawy lub liść z jakiegoś drzewa, wycisz wszystkie dźwięki. Usiądź najlepiej gdzieś, gdzie nie ma nikogo. Patrz się na niego... a następnie poświęć co najmniej minutę na każdy z poniższych punktów:

Więcej...
 

Higiena Myślenia


Higiena umysłu to jest coś co sprawi, że w krótkim czasie osiągniesz spokój i zadowolenie z życia. Jest to podstawowa sprawa przy poznawaniu siebie i swego życia. Bez "higieny myślenia" cały Twój świat będzie bałaganem...

Od tego może się zacząć zmieniać Twoje życie. I będzie to zmiana na lepsze.

To, co i jak myślisz odzwierciedla się w Twoim świecie.

Więcej...
 

Sabotaż własny


„W każdym negatywnym aspekcie życia
szukaj pozytywnych akcentów”

Nikodem Marszałek

Wstając rano pełen zapału i energii, z przelewającym entuzjazmem zabierasz się do pracy. Praca tworzy się sama, skończyłeś ją dużo przed terminem, wspólnicy są zaskoczeni jakością tego projektu. Siadasz w ciszy i po kilku chwilach patrzysz na nowe nuty i tekst piosenki, które stają się przebojem. Przed chwilą właśnie wyszedłeś z pokoju egzaminacyjnego profesora, którego wszyscy uważali za najbardziej dociekliwego i trudnego do pokonania – to nie miało znaczenia, dostałeś najwyższą ocenę, sam profesor powiedział, że jesteś najbardziej inteligentnym studentem, którego uczył. Córka, która ma swoje dzieci, dzwoni do Ciebie i mówi: „Wiesz mamo byłaś najlepszym wzorem dla mnie i najlepszą przyjaciółką na świecie, dziękuję Ci”. Twój nowo stworzony produkt został uznany za najlepszą i innowacyjną rzecz na światowym rynku.

Więcej...

 

Piekło i niebo


Kiedyś, przy jakiejś okazji usłyszałam przypowieść o piekle i niebie. Pewnie ją znacie, ale pozwólcie, że przypomnę.
Otóż pewien człowiek zapragnął dowiedzieć się, jaka jest różnica między niebem a piekłem.
I dowiedział się i zdziwił, że jest ona tak niewielka, a tyle znaczy.

Chodziło o to, że tak w piekle jak i w niebie ludzie mieli przywiązane do rąk łyżki z bardzo długimi trzonkami i przez to nie mogli się sami najeść. Różnica polegała na tym, że w piekle każdy myślał o sobie i przez to był głodny, zły i niezdolny do jakichkolwiek dobrych uczuć względem swoich współuczestników niedoli. Te złe uczucia emanowały na całą okolicę czyniąc ją złowrogą, jałową i nienadającą się do zamieszkania.

Więcej...

 

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode