Sukces

10 rzeczy dzięki którym nigdy nie osiągniemy sukcesu


Często gdy osiągamy sukces to na drodze staje nam bardzo wiele przeciwności. Ludzie bardzo często popełniają błędy dlatego dziś zajmiemy się identyfikacją tych najczęściej popełnianych. Postanowiłem przedstawić pierwszą dziesiątkę:

-Nie wiesz czym jest Twój sukces

Więcej...

Milioner klęczy 13 godzin zbierając truskawki!


Jeżeli ktoś chce wypróbować o czym ja piszę proponują mu spróbować klęczeć godzinkę albo dwie. My w tej pozycji pracowaliśmy średnio 8 godzin dziennie. Szczytem był jeden dzień, kiedy to zbieraliśmy truskawki prawie 13 godzin. To była masakra, nawet dla siedemnastolatka, który był pełen wigoru i z domu nauczony ciężkiej pracy.

Pamiętam to bardzo dobrze: akurat na tym odcinku pola truskawki się kończyły, więc były bardzo małe, a te zbierało się najgorzej. Przyszło też dorobić parę dzieci, ale gdy zrobiły po jednym rządku to się zorientowały, że nie da się nic zarobić, więc poszły do domów.

Zostaliśmy sami w trójkę. Nic innego nam nie zostało, jak po prostu zbierać i zbierać i jeszcze raz zbierać.

Więcej...

O wytrwałości w dążeniu do sukcesu, kłodach pod nogami, kajdanach umysłu i innych kodach


Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy
Hannibal


Zawsze wydawało mi się, że jeśli znajdę mój cel, moją legendę, to cały świat będzie mi sprzyjał. Taa. Naczytałam się Coelho, a potem nie raz odbiłam się od ściany. Wiele razy byłam bliska porzucenia mojego marzenia. No bo przecież skoro świat mi nie pomaga, to pewnie nie jest to moja legenda, tylko jakiś mój wymysł. Błąd proszę Państwa. Błąd naiwności. Całe szczęście, że w swoim arsenale myśli miałam także takie, które mówiły: "A może świat cię testuje, żeby przekonać się, czy rzeczywiście jest to twoje marzenie a nie chwilowa zachcianka?"
Przetrwałam pierwsze burze, potem huragany, po czym wypływałam na szeroki przestwór oceanu. Nagle wszystko zaczynało się układać. I to było piękne. Inaczej bowiem smakuje cisza po sztormie.

Więcej...

Bogać się, kiedy śpisz - recenzja


"Bogać się, kiedy śpisz" - trzeba przyznać, że taki nagłówek jest niesamowicie szokujący i zarazem intrygujący. Jak by mógł powiedzieć Joe Vitale - prawdziwie hipnotyczny. Jednak taki właśnie jest tytuł klasycznej już pozycji Bena Sweetlanda. Jest to lektura tyleż trudna, co niepokojąca, skłaniająca do rozmyślań. Trudno ją nawet zaklasyfikować do jednej ogólnej kategorii. Po części jest to poradnik motywacyjny, po części jest to i poradnik radzenia sobie z psychicznymi problemami, a po części opowiada on o działaniu ludzkiego umysłu i psychiki w sposób, w jaki robią to akademickie książki. Wieloraki - to chyba najlepsze słowo na określenie tego wszystkiego, co można znaleźć w tej pozycji.

Więcej...

O strefie komfortu i innych czynnikach sukcesu


CENA SUKCESU
Sukces przychodzi jednym łatwiej innym trudniej, ale wszyscy, którzy sięgnęli po sukces musieli w swoim czasie wyjść poza swoją strefę komfortu. Może nie do końca afiszowali się z tym przed światem, ale jeszcze nikt nie zrobił kariery taplając się w ciepłym bagienku.

To jest cena sukcesu. Jak jest ona wysoka zależy tylko od ciebie. To czy będziesz trząsł portkami, czy potraktujesz wyzwanie jako immanentną część projektu i przejdziesz nad nim do porządku rzeczy zależy przede wszystkim od tego czy w przeszłości rodzina wspierała twoje samodzielne próby poznawania świata. Jeśli tak, to pewnie wychodzenie ze strefy komfortu nie jest dla ciebie przełomem. Wszędzie czujesz się bezpiecznie. Co więcej, dreszczyk emocji działa na ciebie stymulująco. Natomiast, jeśli jako dziecko często słyszałeś krzyki rodziców, żywiono cię nakazami i zakazami, krytykowano – spodziewaj się, że nie będzie łatwo. Na pociechę dodam, że im trudniej coś osiągnąć, tym wartość dokonań większa.

Więcej...

Inteligentne oszczędzanie


Szeroko pojętym oszczędzaniem próbuję/usiłuję zajmować się na każdym kroku, codziennie. Dlaczego? Gdzieś przeczytałem kiedyś, że grosz zaoszczędzony, to grosz zarobiony. Tak, że pchany chęcią poznania nowych technik, sposobów, metod i co tam jeszcze możliwe, co pozwoli mi zaoszczędzić, a raczej zarobić jeszcze więcej, sięgnąłem po pozycję dotyczącą tego tematu, a zatytułowaną „Inteligentne oszczędzanie”, autorstwa pana Marcina Jaskulskiego. Wydałem na tą pozycję dosłownie kilka złotych, a dzięki jednej drobnej rzeczy, którą wyczytałem oraz zastosowałem w swoim życiu, inwestycja już się zwróciła. Ale po kolei ...

Więcej...

Sukces i kariera - gdzie jest ściema?


No tak, dzisiaj skoncentruję się na czymś, co dla wielu jest bardzo ważne. Osiągnięcie sukcesu, zrobienie kariery, a dzięki temu dużych pieniędzy jest na pewno marzeniem niejednego. Pytanie jak tego dokonać? Podam dzisiaj przepis, który skieruje Cię na właściwe tory. Przeczytaj proszę do końca, bo inaczej trudno będzie Ci wyciągnąć prawdziwe korzyści. To nie jest 80/20, tu musisz włożyć 100% uwagi i serca. Zatem do dzieła.

Więcej...

Czy myśli wyznaczają jakość naszego życia?


Zachowania polegające na kodowaniu mentalności opartej na zazdrości i tłumieniu informowania otoczenia o zasłużonych osiągnięciach, sprzyja hamowaniu twórczości. Wyrabia przeświadczenie, że sukces i porażka ma inną rangę, a korzyści z tego zachowania dla samego siebie nie przybierają ”przyjaznego wymiaru”, są po prostu kolejnym etapem na danej drodze. Dominuje tu zasada - to nic osobistego, to tylko ekonomia.

Tłumienie wyszukanych zachowań wynika z faktu, iż ludzie bardziej obawiają się sukcesu niż porażki. Dlatego należy stworzyć nowy wymiar, wymiar odważnego podejścia do samego siebie i otoczenia.

Więcej...

Sukces - osiągalny bez programowania :)


Od jakiegoś czasu zajmuję się programami partnerskimi - to taki sposób na promocje firm, produktów w internecie.

Napisałem nawet małą książeczkę jak skutecznie działać w ramach programów partnerskich.

No ale to nie ważne. Ważniejsze że ludzie dookoła sądzą, że udało mi się osiągnąć jakiś niewielki sukces. Coś zrobić, coś zdziałać...

Sukces - czyli suma małych kroczków.

Więcej...

Szewc bez butów chodzi, rozważania nt. kursu na sukces


Znam to stare powiedzenie, że szewc bez butów chodzi, ale nie daje mi spokoju pytanie: jak to jest, że ludzie którzy uczą mnie jak osiągnąć szczęście i finansową prosperitę wcale nie są krezusami. Zastanawiam się nad tym od jakiegoś czasu i mam co do tego różne koncepcje.
Pierwsza teoria: może ich własne bloki i ograniczenia uniemożliwiają im skorzystanie z wiedzy, którą posiadają. Gdy kończę pisać to zdanie spływa na mnie olśnienie, że skoro trafiłam na ich warsztaty, to znaczy że ja sama takie bloki posiadam. Innymi słowy, pozwalam sobie na skorzystanie z pewnej wiedzy, jednak nie pozwalam sobie na życie w obfitości. Gdybym była gotowa na życie w obfitości to: a) trafiłabym do ludzi, którzy pokazaliby mi jak to osiągnąć b) trafiłabym do ludzi, którzy sami korzystają z obfitości. Fajnie, że się czegoś dowiedziałam o sobie, tylko co teraz zrobić z tą wiedzą?

Więcej...

Zrób raz inaczej!


Niedawno jasno zobaczyłam, że robiąc stale to samo muszę być naprawdę szalona, aby oczekiwać innych rezultatów, a zmieniając sposób działania mam dużą szansę, że osiągnę to, co do tej pory było nieosiągalne.

Prosty przykład. Historia sprzed kilku tygodni. Słyszę w jednej ze stacji radiowych genialną piosenkę, która wywołuje we mnie ogrom pozytywnych emocji i jedyne, czego w tej chwili chcę to poznać jej tytuł, aby móc dorzucić ją do moich zbiorów i odpalać w dowolnym momencie. Dzwonię zatem do radia i pytam o tytuł i wykonawcę. Przemiła pani redaktor kieruje mnie do dyrektora muzycznego z sugestią napisania maila z godziną i datą kiedy słyszałam piosenkę.

Więcej...

„O Rzucaniu Kamieniem i Wspinaniu się na Własne Szczyty”


Trójka przyjaciół wybrała się w góry. Przygotowali odpowiednie zapasy, przejrzeli niezbędne mapy i wyruszyli. Szybko znaleźli szlak i rozpoczęli wspinaczkę, a po pewnym czasie dotarli do punktu w którym zdecydowali się zejść ze szlaku i dalej zdobywać szczyt na własną rękę.

Po kilku godzinach poczuli się jednak zmęczeni i postanowili chwilę odpocząć. Urządzili sobie krótki odpoczynek, podczas którego złapała ich gwałtowna burza - silne wiatry sprawiły, że musieli szukać schronienia i szybko stracili siebie nawzajem z oczu.

Gdy burza skończyła się i przyjaciele zaczęli się szukać, dwaj znaleźli się bardzo szybko, w tym samym miejscu gdzie wcześniej urządzili sobie odpoczynek. Nigdzie jednak nie mogli znaleźć swojego trzeciego towarzysza... aż w końcu zamilkli na chwile, przestali go wołać – i usłyszeli jego głos gdzieś z góry.

Więcej...

Jak zbudować swój sukces?


Czy nasz sukces zostanie zauważony?

To, jak postrzegamy sukces zależy od naszych marzeń, aspiracji i celów. Ale nie tylko. Zależy również od wymagań stawianych nam przez otoczenie i obowiązujących w naszym środowisku pewnych wzorców sukcesu.

Miernikiem osiągnięcia sukcesu dla jednych będzie prestiż i popularność. Dla innych sięgnięcie po puchar, nagrody, zdobycie szczytów. Jedni uzależnią to od ceny sukcesu, którą musieli zapłacić po drodze, dla niektórych ważne będą aspekty moralne, a inni nie będą przejmować się nimi wcale, stosując strategię: nie ważne, czy po trupach, ważne, że prosto do celu.

Ale nasz sukces uznajemy tak naprawdę dopiero wtedy, gdy zauważą go inni. Bo, czy zauważamy, że jesteśmy zdrowi? Że mamy przyjaciół i rodzinę?

Jakie aktywa budują nasz sukces?

Więcej...

Jaki jest wzór na sukces?


O czym Ty teraz marzysz?

Niektórzy nie lubią lub boją przyznawać się do swoich marzeń. Każdy z nas jednak marzy. Jedni częściej, drudzy bardziej romantycznie, a jeszcze inni zabiegani i przytłoczeni codziennością w ogóle tego nie zauważają. Jednak każdy z nas czasem skrycie marzy. O czym marzymy najczęściej? By być sławni, bogaci, piękni, młodzi. Mieć powodzenie w życiu i miłości, być kochanym, podziwianym, zrobić karierę, cieszyć się uznaniem. By żyć w zdrowiu, szczęściu, pokoju i dobrobycie. Mieć grono sprawdzonych przyjaciół, oddanych kibiców, zapatrzonych wielbicieli.

Czy nasze cele są egoistyczne?

Więcej...

Pokazywać czy nie pokazywać na co mnie stać


Jakiś czas temu trafiłem na dyskusję, która pobudziła mnie dosyć mocno. Sam tytuł wątku był mocno kontrowersyjny “Nie pokazuj na co Cię stać bo nie zabłyśniesz” i przyznaję, adrenalina mi skoczyła. Możesz prześledzić dyskusję samodzielnie i wyrobić sobie własne zdanie, jeżeli chodzi to mnie to jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiego podejścia z kilku powodów.

1. Strategia dawkowania wysiłku. Jak ze wszystkim twoja strategia będzie zależeć od tego co chcesz osiągnąć. Możesz faktycznie pójść drogą pracy na pół gwizdka, tak żeby mieć „rezerwę”, z której skorzystasz, gdy będzie to potrzebne. Czyli na co dzień stać Cię na więcej, ale Ty świadomie dostarczasz mniej, po to, żeby od czasu do czasu pokazać, że jednak coś więcej potrafisz i tym sposobem „zbierać punkty” u szefa. Moje zdanie?

Więcej...

Wyznaczanie celów w praktyce


Jak zabrać się do wyznaczania celów w taki sposób, żeby można było przejść do ich realizacji. Moja metoda opiera się na połączeniu dwóch koncepcji, S.Coveya (7 nawyków skutecznego działania)i D.Allena (Getting Things Done). Próbowałem wcześniej opierać się tylko na Covey’u, ale dopiero zastosowanie koncepcji zaczerpniętej od Allena pozwoliło mi osiągnąć zadowalający mnie efekt. Otrzymałem jasną wizję do czego zmierzam, określiłem co jest dla mnie najważniejsze i co najważniejsze jestem w stanie przełożyć wizję na konkretne działanie.

Bazując na 7 nawykach wyznaczam sobie obszary, w które chcę zainwestować moją energię i które są najistotniejsze w moim życiu. To cztery elementy rozwoju osobistego: duchowy, społeczny, umysłowy i fizyczny oraz najistotniejsze role lub obszary życiowe: mąż, tata, głowa rodziny, pracownik, kariera i hobby. Nie jest to lista zbyt odkrywcza i szczerze mówiąc wcześniej chyba na siłę próbowałem ją udziwnić dochodząc w końcu do wniosku, że siła leży w prostocie.

Więcej...

Ty też możesz, czyli pozwól sobie osiągnąć sukces...


Przez kilka lat prowadziłem szkolenia z zakresu rozwoju i zmiany osobistej... i nawet wtedy nie przypuszczałem, że zmiana całego życia zależy często od jednego przekonania...

Występując na jednej z konferencji „Myśleć jak Milionerzy” organizowanej przez Kamila Cebulskiego, podczas swojego wykładu poruszyłem kwestię przekonań i tego, jak oddziałują one na nasze życie. Mówiłem głównie o samospełniającym się proroctwie i o podświadomości, jako motorze zmian, który potrzebuje od nas tylko celu – kierunku. Wspomniałem także o tożsamości (to, za kogo się mamy) jako ważnym czynniku determinującym naszą przyszłość.

Więcej...

Skuteczny Networking - Jak i gdzie możesz poznawać nowych ludzi?


Gdy w rozmowach i prezentacjach podkreślam przydatność skutecznego networkingu w wielu sytuacjach życiowych i biznesowych, wiele osób przybiera przerażony wyraz twarzy i pyta "Wszystko dobrze, ale jak ja mam poznawać nowych ludzi i gdzie mam ich spotkać?"

Jak - po prostu podchodząc, przedstawiając się i zaczynając rozmowę, w oparciu o wspólny kontekst w którym się znajdujecie - czasem będzie to bankiet, czasem księgarnia, czasem przystanek tramwajowy, ale zawsze jesteście w stanie znaleźć wspólny temat do rozpoczęcia rozmowy.

Więcej...

Skuteczny Networking - Jak możesz wzmacniać swoje relacje?


Zbudowałeś dużą sieć kontaktów. Na konferencjach, szkoleniach, imprezach i przy innych okazjach kolekcjonowałeś wizytówki i numery telefonów i teraz masz na głowie ogromną grupę ludzi, pozostaje jednak pytanie - jak o nich zadbać i utrzymać o raz rozwinąć zbudowane relacje z nimi?

Odpowiedź jest prosta.

Więcej...

Naucz się zadawać mądre i ważne pytania!


Ważne pytania!

Od jakiegoś czasu, zacząłem zadawać sobie coraz częściej pytania, które dzisiaj, z pewnego powodu, mogę nazwać ważnymi. Ważnymi dla mnie, bo dzięki ich zadawaniu osiągnąłem pewne plany, zrealizowałem pewne cele i postanowienia.

Jednym z ważnych pytań jest:
Czego chcę i czego pragnę teraz?

Więcej...

Pieniądze - jak traktować pieniądze?


Jak myślisz, z czego zbudowane są nasze mózgi?

Z atomów! Oczywiście, że tak :-)

Czym atomy Twojego mózgu różnią się od atomów złota? Jedynie ilością i rozmieszczeniem ładunków elektrycznych. Same zaś ładunki, te wszystkie elektrony, protony, neutrony, są takie same we wszystkich pierwiastkach, w całym wszechświecie.

Więcej...

Co nam tak naprawdę przeszkadza?


Jakie są dwie największe przeszkody (szczególnie na początku naszej drogi do sukcesu)? Otóż nie jest to ani brak umiejętności, ani nawet brak pieniędzy... Do największych przeszkód zaliczamy STRACH! Jak twierdzi Brian Tracy, jeden z najlepszych na świecie mówców motywacyjnych, autor świetnego poradnika pt. "Zostań supersprzedawcą" - ludzie boją się najbardziej dwóch rzeczy: porażki oraz krytyki! Ja się z nim całkowicie zgadzam, a Ty?
Tak bardzo boimy się tego, co powiedzą o nas inni - nasi znajomi, przyjaciele, rodzina, że wolimy zrezygnować z realizacji czegoś, na czym nam naprawdę zależy. To, co inni o tym sądzą staje się dla nas głównym miernikiem "sensowności" naszego przedsięwzięcia... Większość z nich ma może i dobre intencje, ale czy ma ku temu wiedzę, umiejętności, doświadczenie?!

Więcej...

Networking czyli siła w grupie


Pięć lat, które spędziłem w pracy nad projektami europejskimi nauczyły mnie jednego – niewiele jest na świecie potężniejszych sił niż siła dobrze rozbudowanej grupy kontaktów. Możliwość błyskawicznego zorganizowania dużego spotkania na drugim końcu Europy dzięki wymianie kilku e-maili – i uzyskania znacznych zniżek na wszelkie logistyczne wydatki związane ze spotkaniem dzięki kilku telefonom – jest czymś co można docenić w każdej sytuacji, ale robi największe wrażenie w sytuacji kryzysowej, gdy zmienia potencjalną klęskę w ogromny sukces.

Więcej...

Przekroczyć barierę nie-możliwego!


Zdarza się, że czasem patrzysz na kogoś, kto osiągnął w jakiejś dziedzinie sukces. Taki sukces, o jakim i Ty również marzysz od dawna. I czy nie zdarza się tak, że kiedy o tym myślisz, zaraz pojawia się w Tobie jakieś przekonanie, jakieś wewnętrzne doznanie, które hamuje Cię w tych marzeniach? Tak jakby jakiś wewnętrzny głos mówił: „Nie, ja nie jestem takim człowiekiem. Nie mam takich predyspozycji, zdolności. Nie umiem. To dla mnie niemożliwe”.

A czy pomyślałeś kiedyś, co by było, gdybyś nabrał przekonania, że wszystko jest dla Ciebie możliwe?

Więcej...

Cel.


Wiele jest artykułów o motywacji, o działaniu, o kreatywności i samorozwoju. Ale cóż to wszystko jest warte, jeśli nie masz prawdziwego, wielkiego Celu.

Co jest warta nawet fenomenalna zdolność do motywowania się, jeśli nie masz Celu?

Co jest warte nawet nieprawdopodobnie czynne działanie, jeśli brak Celu? Takie działanie rzuca tylko z kąta w kąt, stwarzając złudzenie, że robisz coś potrzebnego. Wcale nie posuwa Ciebie do przodu, bo gdzie ten przód?

Więcej...

Jedno zdanie, które zmieniło życie.


Kiedy kilka miesięcy temu moje oczy otworzyły się na otaczający świat byłem leniwym, nic nie robiącym nastolatkiem. Typowy dzień mojej "pracy" polegał na siedzeniu przed komputerem i graniem w gry bez celu. Kiedy zacząłem dostrzegać czynniki wpływające na szczęście, których brakowało w moim życiu, zacząłem zastanawiać się co zrobić, by je osiągnąć.

Więcej...
 

Dlaczego ludzie tak rzadko osiągają sukces?


Sukces w życiu osiągają najczęściej ludzie o szerokich horyzontach, silnej potrzebie działania, myślący kreatywnie, postępujący w sposób niestandardowy. Stale poszukują nowych możliwości i nowych rozwiązań.

Tymczasem ogromna większość populacji działa w sposób standardowy. Powiela postępowanie swoich rodziców, znajomych, czy wzorców poznanych z mediów. Podstawową przyczyną tego jest wychowanie, szkoła i naturalny instynkt naśladowczy. Wydaje im się, że najłatwiej i najbezpieczniej powielać znane i sprawdzone metody.

Małe dziecko jest ciekawe świata. Pyta, docieka, próbuje różnych rozwiązań i poszukuje swojej drogi. Najczęściej jest strofowane, zbywane i sprowadzane do porządku.

Więcej...

Właściwe pytania - właściwe odpowiedzi


Niektórzy z nas osiągają wielkie cele, aktywnie zmieniają swój świat. Inni nie osiągają nic, niekiedy nawet nie wytrzymują trudów życia.
Pełna odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje, nie jest możliwa. Musiałaby sięgnąć spraw, które są poza zasięgiem naszego poznania i możliwości oddziaływania.

Jednak o własnych osiągnięciach wystarczająco dużo możemy powiedzieć trzymając się tego, na co mamy wpływ.
Jednym z kluczowych problemów z kręgu naszego wpływu jest sposób interpretacji i oceny naszych życiowych doświadczeń.

Ktoś mądry powiedział, że Doświadczenie to nie to co nam się przydarza, lecz to, co robimy z tym, co nam się przydarza!

Więcej...

Dwa i pół słowa na sekundę


Według badań średnie tempo wypowiadania słów to 2,5 słowa na sekundę, czyli 150 na minutę, ale najlepsi mówcy robią to szybciej. Kennedy potrafił przemawiać z prędkością 400 słów na minutę.

F.J. Strauss, były niemiecki minister obrony, powiedział kiedyś: „Należy mówić prosto, a myśleć skomplikowanie”. Jeśli uda Ci się o tym pamiętać podczas prowadzenia rozmów, szczególnie służbowych, będziesz miał pewność, że zostaniesz dobrze zrozumiany.

Więcej...

Dlaczego jedni osiągają fenomenalny sukces a innym się to nie udaje?


Wyobraź sobie, że większość milionerów w Ameryce (zresztą na całym świecie) doszła do bogactwa własną pracą, często musieli zaczynać od zera... Na swojej drodze do sukcesu często popełniali błędy, tracili swoje majątki, a jakimś dziwnym trafem w końcu osiągali swój upragniony cel. Czy coś Cię w tym nie zastanawia? Czy naprawdę ci, którzy odniosą sukces muszą być wyjątkowi, lepsi? Otóż NIE!
Wielu z nas wierzy, że sukces odnoszą ludzi chciwi, którzy potrafią po trupach osiągać swoje cele, że bogaci to oszuści i wyzyskiwacze itd. Owszem znajdziemy pośród nich takich... ale tak samo znajdziemy takich ludzi pośród biednych.

Więcej...

Jak szybciej osiągać cele?


Wyznaczanie i osiąganie celów – w ten sposób idziesz do przodu. Idziesz… albo jak wolisz: wleczesz się, zawracasz, porzucasz, potykasz bądź biegniesz, lecisz czy wręcz przeskakujesz – wszystko zależy od Ciebie. To Ty definiujesz jak będzie wyglądała Twoja droga z punktu A do B.

By zmienić swój stan obecny (to wspomniane już A czyli np. to ile zarabiasz) na docelowy B (czyli np. ile chcesz zarabiać za X miesięcy)– musisz wykonać parę kroków.

Czy można szybciej?

Więcej...

Daj sobie szansę.


Kilka miesięcy temu, napisałam o radości, jaką daje grupie kilku osób wspólne śpiewanie.
Artykuł ten, pewna osoba skomentowała tak:
„Artykuł wpadł mi przypadkiem i bardzo mi się spodobał, bo tego właśnie szukam żeby też tak się spotykać z takimi ludźmi tylko jak do Nich trafić??? Dajcie znać, z góry dzięki to mój….”
Nie pamiętam już czy odpisałam. I jeśli tak właśnie było, to powodem nie było lekceważenie tej osoby, czy moje lenistwo. Po prostu, nie bardzo wiedziałam, jaką mogłabym jej dać receptę. Zresztą i dzisiaj nie wiem.
Przypomniałam sobie o tym w czasie lektury innego artykułu na temat.
Autorka pisze w nim o „spektaklu” zwanym życiem i rolach nam w nim wyznaczonych.

Więcej...

Szczęście a sukces i efektywność


"Szczęście nie jest stacją, do której przyjeżdżasz,
lecz sposobem podróżowania." Anonim
Dość naturalnym jest przyjąć, że chcemy osiągnąć sukces nie tyle dla samego sukcesu ale dla osiągnięcia szczęścia (dla niektórych będzie to uznanie, dla innych pieniądze itd.). Niestety są i tacy, którzy cieszą się, gdy komuś dołożą lub podstawią nogę, ale zgodzicie się, że to brzydki sukces.
Oczywiście nie chodzi o angielskie słowo luck, ale bardziej o szczęście wg klasycznej definicji W. Tatarkiewicza z traktatu "O szczęściu": Szczęście to trwałe i uzasadnione zadowolenie z życia.

Więcej...

Czym tak naprawdę jest sukces??


No właśnie, a czym jest sukces dla Ciebie? Czy myślisz, że to, co czyni Ciebie szczęśliwym może być dla innych mniej istotne? Czy każdy z nas może być szczęśliwy tylko wtedy, gdy jest bogaty? Zastanów się nad tym przez chwilę, a później przejdź do dalszej lektury...
Czy doszedłeś do tego samego wniosku, co ja? Czy rozumiesz już, że każdy człowiek może mieć swoje szczęście, może czuć się człowiekiem spełnionym i pełnym sukcesu, mimo iż według nas tak naprawdę nic szczególnego nie osiągnął? Jeśli jeszcze nie jesteś o tym przekonany, to po przeczytaniu tego artykułu już będziesz(przynajmniej trochę ;)

Więcej...

Sukces czy porażka?


Czego w życiu tak naprawdę chcemy?? Czy zależy nam na tym, żeby osiągnąć coś wielkiego czy wolimy naszą szarą codzienność (na którą wiecznie narzekamy)? A może nie trzeba zaraz osiągać jakiegoś spektakularnego sukcesu? Może wystarczy, że będziemy w jednej małej rzeczy lepsi, że chociaż trochę poprawimy jakoś naszego życia?

Więcej...

Człowiek sukcesu


Właśnie teraz możesz stanąć twarzą w twarz z jedna z najważniejszych decyzji swojego życia: czy jesteś człowiekiem sukcesu? czy potrafisz z tego skorzystać?

Masz szansę poznać to, co jest potrzebne do odniesienia sukcesu, przemyśleć, na ile to do Ciebie pasuje. Możesz poznać sekrety powodzenia, finansowania swoich nowych przedsięwzięć. Wszystko możesz.

Więcej...

O tym jak podejmować właściwe decyzje?


To fakt. Spośród piorunących ilości informacji z zewnątrz, ludzki umysł niczym przez sitko przeciera obrazy, dźwięki i uczucia. Następnie magazynuje je i układa w ściśle określonych sekwencjach. Dzięki temu możemy myśleć, podejmować aktywność i tworzyć. Tak funkcjonujemy, mimo że nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Nawet jeżeli wydaje Ci się, że świadomie kierujesz swoimi poczynaniami, to tak naprawdę nie wiesz jak często stoją za nimi podpowiedzi podświadomości. Przyrównajmy to do góry lodowej. Jej czubek to świadomość, a to czego nie widać to nieświadomość.

Więcej...

Wszystko sprowadza się do realizacji!


Musisz sobie uświadomić, iż najważniejszym składnikiem sukcesu, nie jest samo wyobrażenie na temat, jaki ten sukces ma być. Nie jest nim też podjęcie decyzji o realizacji swojego celu. Najważniejszym składnikiem sukcesu, jest sama realizacja.

Pomyśl nad tym nad chwilę. Ile już wspaniałych pomysłów stworzyła ludzkość, które nie miały tej prostej racji bytu powodu swojej nierealności w danym czasie przez daną osobę. Nie wystarczy, więc sam pomysł. Nie wystarczy samo pragnienie, z którego rodzi się marzenie. Potrzebna jest znajomość drogi realizacji.

Więcej...

 

Pełen sukces


„Cisza, ufność i pokora wzbudzą w Tobie wysoki poziom duchowego przewodnictwa. Spokój i opanowanie to żarliwe siły wzmacniające i utrzymujące Twój wewnętrzny głos. Istota prowadzona przez wewnętrzny szept nigdy nie straci swojej tożsamości, nigdy nie straci siły woli, nigdy się nie męczy i nigdy nie mówi „nigdy”. Człowiek ów to kwitnący kwiat na polu pełnym chwastów i wysuszonych krzaków” Nikodem Marszałek


Wiem czego oczekiwałeś czytając tytuł tego artykułu. Z pewnością jednak Cię zaskoczę. W pewnym hotelu, w którym prowadziłem seminarium, zadałem kilku osobom znajdującym się w holu osobliwe pytanie. Jeśli chcesz wiedzieć czy byli uczestnikami seminarium – moja odpowiedź brzmi - nie.

Czym dla Ciebie jest sukces?

Więcej...

 

Pierwsze prawo zmian


„Gdybyś usłyszał tysiąc razy – nie uda Ci się. To wiesz co? Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz pokaż, jak bardzo się mylili. Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą.” Nikodem Marszałek


Przemiana wewnętrzna to cudowne uczucie. Pamiętasz ile takich przemian przeszedłeś w życiu? Następowały szybko czy może pojawiały się powoli?
Pamiętam jak dziś. Gdy byłem małym chłopcem, wracając z plecakiem pełnym książek i zeszytów, z połamaną linijką i kredkami, mówiłem: „kiedy się to wszystko skończy, potrzebuję jakiejś zmiany, jestem znużony tym wszystkim”. Dziś doświadczam zupełnie czegoś innego, widząc jak moja córka wkłada kredki i mały notesik do swojego plecaczka i mówi: „idę do przedszkola” – „przyjdzie twój czas kochanie” – odpowiadam. Czy to nie cudowne, że najmłodsze istoty tak się śpieszą, lubią otwierać „czarne, nieznane drzwi”.

Więcej...

 

Kilka słów prawdy


- Popatrz na siebie, kim się stałeś po tych latach wegetacji na tej planecie? Jest wielu młodszych od Ciebie, którzy stali się bogatsi, a Ty co??? Pewnie powiesz, że masz inne wartości, że nie jesteś materialistą i liczy się bardziej dla ciebie zdrowie, rodzina, Bóg, przyjaźń i inne banialuki mi będziesz opowiadać. Jeżeli byłaby to prawda to, dlaczego mimo wszystko więcej czasu poświęcasz na zarabianie pieniędzy niż zdrowie, rodzinę, Boga czy przyjaciół?

Więcej...

 

Jakość życia


Czy zastanawiałeś się kiedyś od czego zależy jakość Twojego życia? Uczono nas, że: "Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz", że "Bez pracy nie ma kołaczy", że "Jesteś kowalem swego losu" i jeszcze wielu innych mądrych rzeczy. Czemu więc tak niewielu ludzi jest naprawdę szczęśliwych, bogatych i cieszy się życiem?
Nie chcę tu sugerować, że te przysłowia nie mają sensu. Wręcz przeciwnie, mają, ale ich sens jest bardzo głęboki. I właśnie o tej głębi sensu chcę trochę z Wami porozmawiać.

Więcej...

 

Kontakty

Łukasz Tomaszek

l.tomaszek@interia.eu

gg: 3533461

Wyszukiwanie

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode