10 rzeczy dzięki którym nigdy nie osiągniemy sukcesu

autorem artykułu jest Marcin Wróbel

Często gdy osiągamy sukces to na drodze staje nam bardzo wiele przeciwności. Ludzie bardzo często popełniają błędy dlatego dziś zajmiemy się identyfikacją tych najczęściej popełnianych. Postanowiłem przedstawić pierwszą dziesiątkę:

-Nie wiesz czym jest Twój sukces


Są ludzie którzy jeszcze nie zidentyfikowali swojego sukcesu, ciężko jest coś zrobić jeśli nie wiesz jakie chcesz mieć rezultaty. Dlatego zawsze trzeba najpierw zidentyfikować cel do którego się dąży a dopiero potem podejmować ewentualne działania, inaczej jest to taka jak „walka z wiatrakami” Niema celu i ciężko podjąć jakieś działania. Od tego trzeba zacząć i najlepiej zapisać to na papierze i nadać temu oficjalny wymiar. Pyzatym wielu ludzi do dziś myśli że sukces to wyłącznie pieniądze a jak wiadomo sukces to wartościowy ideał do którego dążymy wiec prawidłowa interpretacja tego słowa to duży krok ku realizacji celu.

- Nie planujesz jak osiągniesz swój cel

Tylko niewielki procent ludzi myśli nad planem realizacji swoich postanowień zanim zacznie je realizować. Zbyt mało ludzi zapisuje taki plan na papierze. Bez takich działań ciężko liczyć na sukces ponieważ najpierw trzeba wiedzieć co się robi i do czego to nas zaprowadzi. Każdy proces można z grubsza zaplanować.

- Rzucasz się z „motyką na Słonce”


Kolejny przypadek częstych porażek. Brak odpowiedniej wiedzy oraz „słomiany zapał” niszczą nasze działania już na początku. Zanim zaczniesz coś robić pomyśl najpierw nad konkretnym planem i wiedzą jaka będzie Ci potrzebna. Warto czytać dużo książek i zbierać doświadczenie co pozwoli nadać większą skuteczność naszym działaniom. Wiadomo że na początku popełnia się błędy ale należy się na nich właśnie uczyć i wyciągać wnioski, a czytanie literatury fachowej to szybki zastrzyki wiedzy dzięki któremu unikniesz wielu błędów laika. Wytrwałość jest bardzo ważna dlatego już na początku prac musisz uświadomić sobie że na sukces przyjdzie poczekać i to nieraz długo ale każdy dzień przybliża Cię do realizacji więc na pewno należy trwać w swoich postanowieniach.

- Musisz być wdzięczny za to co już masz

Trzeba dziękować za to co się już ma na tym świecie żeby móc otrzymać od życia więcej. Za każdy mały sukces musisz dziękować. Tak działa Prawo Wdzięczności i ludzie którzy są wdzięczni otrzymują więcej więc trzeba się modlić i dziękować a to sprowadzi więcej dóbr i sukcesów.

- Brakuje Ci mentalnego przygotowania

Musisz się mentalnie przygotować na to co chcesz otrzymać ponieważ ludzie którzy nie są przygotowani nie otrzymują tego o co proszą. Należy codziennie przygotowywać się do nowej roli i wierzyć że ona się do nas przybliża.

- Nie realizujesz swoich planów

Planujesz coś a potem tego nie realizujesz i znajdujesz sobie różne wymówki, ale jak można coś zrobić nic nie robiąc? Żeby przybliżyć się do sukcesu trzeba realizować swoje małe cele inaczej nie zrealizujesz tego co zaplanowałeś.

-Zniechęcasz się za wcześnie i brakuje Ci wiary w siebie.

Poddajesz się za wcześnie a wytrwałość to jest przecież podstawa, od razu nie otrzymujemy tego o co prosimy ale należy udoskonalać swoje działania i stopniowo przybliżać się do sukcesu. Gdy coś nie idzie po Twojej myśl to zamiast poddawać się zrób nowy plan działania, zmotywuj się, zapytaj o opinię innych ludzi i nabierz nowej wiary w sukces.

Za bardzo chcesz i o zbyt dużo prosisz

Lepiej jest robić mniejsze ale bardziej stabilne kroki, ciesz się mniejszymi sukcesami które zaprowadzą Cię do większych celów.

- Nie spoczywaj na „laurach” idź za ciosem

Musisz wykorzystać fakt że jesteś na fali, wykorzystaj swoje pięć minut i idź za ciosem!

- Jeżeli masz czegoś pod dostaniem to podziel się tym z innymi

Daj coś komuś od serca i nie oczekuj zapłaty, dostaniesz nagrodę w innej formie.--
Czy sukcesu można sie nauczyć? Czy można to opanować?
Zobacz a może Ci sie uda, ale pamiętaj ta strona jest tylko dla prawdziwych "zawodników" którzy chcą więcej od życia!Zobacz jaka to strona

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kontakty

Łukasz Tomaszek

l.tomaszek@interia.eu

gg: 3533461

Wyszukiwanie

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode