Co nam tak naprawdę przeszkadza?

autorem artykułu jest Daniel Janik

Jakie są dwie największe przeszkody (szczególnie na początku naszej drogi do sukcesu)? Otóż nie jest to ani brak umiejętności, ani nawet brak pieniędzy... Do największych przeszkód zaliczamy STRACH! Jak twierdzi Brian Tracy, jeden z najlepszych na świecie mówców motywacyjnych, autor świetnego poradnika pt. "Zostań supersprzedawcą" - ludzie boją się najbardziej dwóch rzeczy: porażki oraz krytyki! Ja się z nim całkowicie zgadzam, a Ty?
Tak bardzo boimy się tego, co powiedzą o nas inni - nasi znajomi, przyjaciele, rodzina, że wolimy zrezygnować z realizacji czegoś, na czym nam naprawdę zależy. To, co inni o tym sądzą staje się dla nas głównym miernikiem "sensowności" naszego przedsięwzięcia... Większość z nich ma może i dobre intencje, ale czy ma ku temu wiedzę, umiejętności, doświadczenie?! Jeśli chcemy coś zrobić, to uczmy się on kogoś, kto już tego dokonał. Znajdźmy kogoś takiego w naszej okolicy lub/i czytajmy książki, które nas czegoś wartościowego nauczą. Jeśli boimy się reakcji innych odnośnie naszych planów, to nie mówmy im nic do czasu realizacji. Wtedy nie będą mieli możliwości zasiania w nas ziarna zwątpienia! Niech nam pomogą nie przeszkadzając!
Jeśli chcesz kupić komputer to pytasz fachowca od komputera, a nie mechanika samochodowego... Mechanikowi może się wydawać, że się zna lub stwierdzi, że gdzieś coś tam słyszał - ale czy można mu ufać? Wiesz do czego zmierzam? Musimy słuchać tych, którzy wiedzą, o czym mówią i znają się na tym ponadprzeciętnie!
To był strach przed krytyką, strach przed czymś z poza nas, z zewnątrz... Mamy jeszcze jednak coś większego do pokonania, coś co tkwi w nas - strach przed porażką. Niektórych tak przeraża sama możliwość niepowodzenia, że... w ogóle rezygnują z prób! Wolą stać w miejscu, niż zaryzykować osiągnięcia sukcesu! Zapominają o tym, że porażka tak naprawdę nie jest porażką! Porażki nas hartują... Pamiętasz - "co Cię nie zabije, to Cię wzmocni"! Niepowodzenie jest tylko sygnałem, że może warto spróbować inaczej, że trzeba czegoś jeszcze. Nie ma ostatecznych porażek... no chyba, że my tak postanowimy (i przestaniemy próbować)!
Musimy przestać się bać przeszkód (z których większość pewnie i tak nie będzie miała miejsca, istnieją tylko w naszych głowach i są wspaniałymi argumentami za tym, że nie warto) i zacząć DZIAŁAĆ. Oczywiście, że plan jest ważny! Oczywiście, że trzeba wszystko przemyśleć, ale później trzeba się wziąć do roboty. A problemy rozwiązywać na bieżąco, jak się pojawią, a nie rok wprzód! Zamiast zastanawiać się czemu coś ma się nie udać, zrób to!
Każdy z nas się boi, strach będzie towarzyszył nam zawsze... Jednak jedni poradzą sobie z nim i mimo wszystko zrobią to, inni natomiast poddają się lękowi. Jedni z nich to ludzie sukcesu, chyba wiesz już którzy? A Ty kim chcesz być? Pamiętaj, że wszystko zaczyna się w naszych głowach, wszystko to stan umysłu! "Nie ważne jest to, skąd pochodzisz, ważne jest tylko dokąd zmierzasz"!!!
Na koniec zacytuję fragment świetnego ebooka, którego czytałem już 2 razy w całości i kilka wyrywkowo, ebooka autorstwa mojego rówieśnika - Kamila Cebulskiego. Kamil stał się finansowo wolnym człowiekiem w wieku 22 lat, więc wie o czym mówi/pisze:
Przesłanie jakie zawarłem w mojej książce "Efekt Motyla" można streścić w jednym zdaniu. Zamiast narzekać, weź się do roboty i zacznij budować swoją fortunę. Zacznij to robić dzisiaj, teraz, dokładnie w tej chwili. Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to stać się dla siebie największym aktywem. Musisz więc zdobywać wiedzę oraz zwiększać inteligencję, abyś mógł tę wiedzę wykorzystać w praktyce.

--
Sięgaj wyżej
Własny e-biznes - rzeczywistość dla każdego

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kontakty

Łukasz Tomaszek

l.tomaszek@interia.eu

gg: 3533461

Wyszukiwanie

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode