Jak zbudować swój sukces?

autorem artykułu jest Joanna Wiejak

Czy nasz sukces zostanie zauważony?

To, jak postrzegamy sukces zależy od naszych marzeń, aspiracji i celów. Ale nie tylko. Zależy również od wymagań stawianych nam przez otoczenie i obowiązujących w naszym środowisku pewnych wzorców sukcesu.

Miernikiem osiągnięcia sukcesu dla jednych będzie prestiż i popularność. Dla innych sięgnięcie po puchar, nagrody, zdobycie szczytów. Jedni uzależnią to od ceny sukcesu, którą musieli zapłacić po drodze, dla niektórych ważne będą aspekty moralne, a inni nie będą przejmować się nimi wcale, stosując strategię: nie ważne, czy po trupach, ważne, że prosto do celu.

Ale nasz sukces uznajemy tak naprawdę dopiero wtedy, gdy zauważą go inni. Bo, czy zauważamy, że jesteśmy zdrowi? Że mamy przyjaciół i rodzinę?

Jakie aktywa budują nasz sukces?

Co takiego może kryć się za określeniem aktywa sukcesu? Jak określić aktywa sukcesu, skoro sam sukces jest tak trudny do określenia?

Jeśli nie wiemy, jaki cel chcemy osiągnąć, jak będziemy wiedzieli, jakie powinniśmy zgromadzić aktywa? Zawsze skazujemy się na niezadowolenie. Zawsze niespełniony cel będzie przed nami. Zawsze sukces będzie nieosiągalny.

Co znaczy osiągnąć szczęście, jeśli nie potrafimy powiedzieć, na czym to szczęście dla nas polega? Być bogatym, to ile mieć pieniędzy? A może tylko być bogatszym od sąsiada? Żyć w dobrobycie, to w domku pod miastem, luksusowej rezydencji, czy w pałacu? A może w namiocie szejka na pustyni?

Jeśli w dziedzinie finansów aktywami określamy wszystko, co posiadamy i co generuje nam zyski, to aktywami sukcesu będzie wszystko to, co buduje nasz sukces. Wszystko to, co ma wpływ na osiągnięcie przez nas sukcesu. Podstawą jest jednak chwila zadumy nad naszymi marzeniami i celami, które chcemy osiągnąć. Bazą do ich budowy jest nasza wiedza, nasze talenty, umiejętności i doświadczenia, które zdobyliśmy, wykształciliśmy, rozwinęliśmy w trakcie całego naszego życia.

Jak krok po kroku zbudować swój sukces?

Jeśli budujemy dom, gromadzimy cegły, kleje, zaprawy. Jeśli sami nie umiemy budować zatrudniamy architekta, majstra, robotników, którzy pomogą nam zbudować nasz dom. Zbudowanie naszego domu jest w tym momencie naszym celem. Określamy jak ma wyglądać, co jest potrzebne do jego wykonania, kto potrafi pomóc nam wykończyć dom tak jak chcemy, zgodnie z naszym gustem, możliwościami, potrzebami. Sukcesem jest zakończenie budowy. Sukcesem jest wprowadzenie się do nowych, pachnących drewnem i świeżymi farbami pomieszczeń. Możesz powiedzieć: dziś skończyłem budowę domu. Możesz powiedzieć: jutro się wprowadzam.

Aktywa sukcesu to wszystkie wartości materialne i niematerialne, wszystkie dobra, doświadczenia, talenty, umiejętności i rady, które uda nam się zgromadzić i z których będziemy potrafili czerpać wiedzę i korzyści, aby osiągnąć cel – zbudować swój własny życiowy sukces.

Czy już masz zaplanowany swój sukces? Czy już wiesz, jakie zgromadzić aktywa?


--
Joanna Wiejak

CashFlow&You Tygodnik dla Inwestorów: biznes, finanse, nieruchomości.
Kursy-Finansowe.pl Inwestowanie to pasja i sposób na duże pieniądze.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kontakty

Łukasz Tomaszek

l.tomaszek@interia.eu

gg: 3533461

Wyszukiwanie

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode