Szczęście

Odpuść sobie...


Przecież nikt z nas nie jest perfekcyjny!

A jeśli ktoś chce być, tylko traci czas.

Wiem coś o tym, bo sam taki byłem. Zarówno w szkole jak i sporcie, ciągle chciałem być perfekcyjny. Ty tylko stres i pogoń... za nieosiągalnym.

Bycie lepszym – o tak, o to w tym wszystkim chodzi. Bycie perfekcyjnym – bezsens.

Pamiętaj – nigdy nie będziesz idealny/-a. Odpuść trochę. Wrzuć na luz. Ciesz się wreszcie z tego, co masz!

Nigdy nie będziesz perfekcyjnym uczniem. Zrozum to.

Więcej...

MAGICZNE pytania i PODŚWIADOMOŚĆ


Wierzę, że to my stwarzamy nasze życie, że jesteśmy "kowalem własnego losu" i, co najważniejsze, to my jesteśmy za nasze życie odpowiedzialni.

Nikt inny.

Jeżeli potrafimy świadomie przyjąć tę odpowiedzialność (co również oznacza odpowiedzialność za wszelkie "niemiłe" rzeczy, których doświadczyliśmy w przeszłości), to wchodzimy na właściwą drogę wiodącą do szczęścia i spełnienia, do odnalezienia swojej jedynej, niepowtarzalnej ścieżki na tym świecie, swojej misji i sensu istnienia.

Więcej...

Jak zbudować przyjaźń, która będzie wartościowa i przetrwa wieki?


Przyjaciel to osoba niezwykła, powiernik naszych tajemnic, wsparcie w każdej sytuacji. Zasługuje na to, by wiedzieć, jak jest dla nas bliski i niezastąpiony. Lecz często nie mamy odwagi powiedzieć mu wprost, jak bardzo cenimy sobie jego obecność w naszym życiu. Może odczuwać, że nie znaczy dla nas wiele i sam być powściągliwy w okazaniu nam swoich uczuć. To działa w dwie strony. Zatem jeśli masz przyjaciela nie powściągaj się w okazaniu Twojego podziwu względem jego osoby, wyraź to, co chowasz głęboko w sercu, pozwól, by ujrzało światło dzienne i stało się pogłębieniem waszych relacji. Spróbuj, a nie będziesz żałować.

Więcej...

Oto różnica między frustracją a spełnieniem


Adam Małysz.

Natalia Kukulska.

Robert Makłowicz.

Co wiedzą i stosują ci ludzie, a czego nie wie i nie stosuje większość społeczeństwa? Zaraz zdradzę Ci jeden z wielkich sekretów ich sukcesu...

Pozwól, że zacznę od inspirującej historii:

Więcej...

„Wolność, Miłość, Szczęście” - opowieść o priorytetach


„Musze znaleźć sobie faceta, żeby być szczęśliwa.”

„Jeszcze tylko zarobię pieniądze z tego kontraktu i będzie
super.”

„Jestem nieszczęśliwy bo nie mam przyjaciół.”

„W moim wieku wypada mieć rodzinę i stałą pracę.”

„Mam dość tej pracy, ale jeśli tego nie pociągnę dalej, to
moje dotychczasowe życie nie będzie miało sensu.”

Brzmi znajomo?

Więcej...

Tajemnica ludzi prostych!


Zdradzę Ci... największą tajemnicę prostych ludzi!

Żartowałem ;) nie zdradzę, bo zapewne doskonale wiesz o czym mowa. Nie muszę Ci mówić o Tajemnicy prostych ludzi, którą znasz i stosujesz na każdy dzień...

Mam jednak do Ciebie prośbę, zostań jej nosicielem. Zostań nosicielem Tajemnicy prostych ludzi, stosuj ją, opowiadaj o niej przyjaciołom i znajomym. Opowiadając o niej, rób to najlepiej przez zaskoczenie, wtedy najlepiej zapada w pamięć.

Oto moja propozycja, zadaj przyjacielowi pytanie:

Więcej...

Gdzie jesteśmy.... gdy nas nie ma?


Zastanawiam sie ile chwil ucieka mi przez to tylko, że w danym momencie nie jestem obecna całą sobą w czasie teraźniejszym.

Cokolwiek sie dzieje, gdziekolwiek jestem, tak trudno mi byc tu i teraz. Jest to do tego stopnia silne, że budząc się z własnych myśli, czuję się jakbym wróciła z dalekiej podróży i z przerażeniem zastanawiam się co w tym czasie mnie omineło w aktualnie dziejacej się rzeczywistości.

Więcej...

Jak odzyskać szczęście?


Chyba nie ma na świecie osoby, która chociaż raz nie dostała „kopniaka” od życia, który na jakiś czas pozbawił ją szczęścia. Co można zrobić w sytuacji, gdy coś takiego nam się przydarzy?

Najważniejsze aby w ogóle coś zacząć robić! Gdy stajemy się nieszczęśliwi, nasze życie traci sens, to nic się w nim nie zmieni, jeśli sami tych zmian nie wprowadzimy. Ale jak ktoś, kto stracił ochotę do działania, kto nie wie, co ma ze sobą zrobić, ma zacząć działać?

Więcej...

Jak rozwinąć swoje poczucie humoru


O tym, że poczucie humoru może mieć wpływ na nasze życie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie od dziś wiadomo, że osoby obdarzone dużym poczuciem humoru są postrzegane jako bardziej atrakcyjne. W różnego rodzaju badaniach określających, jakie cechy marzą nam się u idealnego partnera, na pierwszym miejscu zazwyczaj pojawia się właśnie duże poczucie humoru. Lubimy przebywać w towarzystwie takich osób, gdyż nie tylko możemy dzięki nim dobrze się bawić, ale również dzięki ich pogodzie ducha, łatwiej jest nam radzić sobie z życiowymi trudnościami.

Więcej...

Stracone dni


„Wcześnie w życiu zrozumiałem, żeby być i mieć, trzeba najpierw pracować i chcieć” Nikodem Marszałek

Możesz poznać i doświadczyć wszystkich technik, myśli, idei, które ma do zaoferowania ten wspaniały świat. Wszystko jednak zaczyna się od podjęcia „decyzji”. Bieda czy bogactwo, szczęście czy pech; dobre stosunki z innymi ludźmi, radość czy przygnębienie; te wszystkie stany, emocje mają początek w Twojej świadomości, zanim jednak powstały i dały efekty, były częścią podświadomej decyzji. Tylko kobiety i mężczyźni o ogromnej samoświadomości umieją blokować, eliminować, lub często na swoją korzyść, tworzyć i zmuszać. Niestety mnóstwo bodźców zewnętrznych, które nazywam „popychadłami” zmieniają nasz stosunek względem nas samych i świata.

Więcej...

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode