MAGICZNE pytania i PODŚWIADOMOŚĆ

autorem artykułu jest Ryszard Skarbek

Obrazek

-----------------------------------------
Tańcząc z Życiem
Blog nt. Rozwoju Osobistego
-----------------------------------------


Wierzę, że to my stwarzamy nasze życie, że jesteśmy "kowalem własnego losu" i, co najważniejsze, to my jesteśmy za nasze życie odpowiedzialni.

Nikt inny.

Jeżeli potrafimy świadomie przyjąć tę odpowiedzialność (co również oznacza odpowiedzialność za wszelkie "niemiłe" rzeczy, których doświadczyliśmy w przeszłości), to wchodzimy na właściwą drogę wiodącą do szczęścia i spełnienia, do odnalezienia swojej jedynej, niepowtarzalnej ścieżki na tym świecie, swojej misji i sensu istnienia.

Wracając do wątku głównego dot. skupiania uwagi na rzeczach właściwych: jedną z najprostszych i zarazem najbardziej skutecznych metod jest zadawanie sobie pytań.

Jedno z takich MOCNYCH pytań brzmi: W JAKI SPOSÓB mogę coś osiągnąć?

Np. zarabiać więcej pieniędzy, mieć więcej czasu dla siebie, znaleźć miłość mojego życia, być bardziej zrelaksowanym... itd.

Jego moc polega na tym, ze nasza podświadomość jest niezastąpiona w szukaniu odpowiedzi na dowolne pytania. Nasz świadomy umysł jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Zdecydowaną większość informacji gromadzimy w naszej podświadomości (70%-90%).

Wg coraz większej ilości osób nasza podświadomość to również bezpośredni, super-szybki pomost do Siły Wyższej, Inteligencji Zbiorowej, Boga, Boskości, Wszechświata, Jedynego Źródła Energii (nazwij tę większą od nas moc wg swojego uznania - o ile oczywiście wierzysz w jej istnienie). Ten pomost daje nam tak naprawdę dostęp do nieograniczonych zasobów.

Kiedy zadajesz sobie pytanie, podświadomość zaczyna pracować w poszukiwaniu odpowiedzi. Im większa jest nasza wiara, nasza potrzeba, nasze zaangażowanie w zadane pytanie - tym większa jest szansa, ze odpowiedź przyjdzie szybko. Tę umiejętność można też wyćwiczyć - np. poprzez medytację.

Na pewno nie raz doświadczyła(e)ś sytuacji, w której zmagałe(a)ś się z jakimś problemem i, im dłużej zastanawiałaś się nad jego rozwiązaniem, tym trudniej było je znaleźć. Jednakże przerwa, odłożenie sprawy na chwilę, drzemka (bardzo dobry sposób!) powodowały, że rozwiązanie przychodziło ni stad, ni zowąd "samo".

Right? :-)

Wielu sławnych ludzi tego świata wpadło na swoje najlepsze pomysły we śnie. Albo tuż po regularnej drzemce. Lub w trakcie długiego samotnego spaceru.

Jest również jeden niezwykle ważny element związany z pracą naszej podświadomości. Nie rozumie ona słowa NIE, zaprzeczenia. Nie odróżnia "zamówienia" od "NIE-zamówienia". Dlatego niezwykle ważne jest, aby nasze pytania były formułowane w sposób pozytywny i w konsekwencji, abyśmy w życiu skupiali naszą uwagę na pozytywnych stwierdzeniach, czyli na tym, czego CHCEMY WIĘCEJ, a nie na tym, czego CHCEMY MNIEJ.

Zwróć proszę uwagę, jak sformułowane są przykłady umieszczone tuż poniżej głównego pytania.

Jeżeli napisalibyśmy "mniej pracować", zamiast "mieć więcej czasu dla siebie" - niestety wygenerujemy w naszym życiu więcej pracy - nie więcej odpoczynku.
Jeżeli napisalibyśmy "być mniej zestresowanym", zamiast "być bardziej zrelaksowanym" - niestety wygenerujemy kolejny stres.

Dlatego też tak bardzo ważne jest również, jakich słów używamy na co dzień, jak formułujemy swoje myśli.
W ten sposób za każdym razem prowokujemy naszą podświadomość do skupiania się na tych tematach. A potem jesteśmy bardzo zdziwieni, że im więcej narzekamy na to, że praca jest stresująca, tym bardziej taka jest.

Ze zrelaksowanym pozdrowieniem :-)

--
Ryszard Skarbek
Autor Bloga Tańcząc z Życiem

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode