Naucz się zadawać mądre i ważne pytania!

autorem artykułu jest Kacper Korzeniewski

Ważne pytania!

Od jakiegoś czasu, zacząłem zadawać sobie coraz częściej pytania, które dzisiaj, z pewnego powodu, mogę nazwać ważnymi. Ważnymi dla mnie, bo dzięki ich zadawaniu osiągnąłem pewne plany, zrealizowałem pewne cele i postanowienia.

Jednym z ważnych pytań jest:
Czego chcę i czego pragnę teraz?

Zadanie tego pytania uruchamia te obszary mojego umysłu, które są odpowiedzialne za to, co chcę osiągnąć TU i TERAZ. Zadając je sobie teraz, dostaję odpowiedź, że chcę dokończyć ten artykuł i chcę go napisać w najlepszy możliwy TU i TERAZ sposób.

I w tym momencie pojawia się kolejne pytanie:
Co mi da napisanie tego artykułu? To pytanie z kolei zakłada opcję, że gdy już napiszę ten artykuł, będę miał z tego „jakieś” korzyści. Jakie? Rozwinę się jeszcze bardziej, bo potrafię część swojej wiedzy ubrać w słowa i zrobić z nich fajny artykuł, opublikuję go w sieci i moi czytelnicy będą mogli go przeczytać, być może ktoś z niego skorzysta i zacznie lepiej planować i osiągać większe cele, jeszcze lepiej się bawiąc.. i tak dalej i tak dalej.

Wraz z pytaniem, co mi da napisanie, pojawia się pytanie: Czego potrzebuję, by napisać najlepszy TU i TERAZ artykuł. Potrzebuję wiedzy, którą mam, potrzebuje wykorzystać zasoby, które już kiedyś wykorzystałem w innych kontekstach, potrzebuję uruchomić jeszcze więcej kreatywności, potrzebuję wejść w odpowiedni stan emocjonalny i w odpowiedni stan umysłu…

Teraz pomyśl, jak Ty możesz wykorzystać WAŻNE PYTANIA w swoim życiu, co takiego możesz szybciej i łatwiej osiągnąć, zadając je sobie, jak szybko i jak mocno możesz zmotywować się do działania, zadając te pytania.
Tak jak rozmawiając ostatnio z jednym z moich przyjaciół.

Zostałem zapytany, w jaki sposób zmotywować się do nauki, bo mam sprawdzian…
A co takiego da Ci dobre zaliczenie tego sprawdzianu? (CO CI DA zrobienie?)
Po odpowiedzi na to pytanie, z jakiegoś dziwnego powodu ów przyjaciel pożegnał się ze mną i poszedł uczyć… To takie proste.

Gdy dodasz do tego jeszcze jedną opcję, zbudujesz jeszcze silniejszą motywację do działania.
Gdy tylko będziesz tego potrzebował, zadaj sobie pytanie: Co takiego mogłoby się stać, gdybym nie zrobił tego(tu dajesz to, co chcesz zrobić). Pamiętaj by zadać pytanie w dokładnie takiej formie jak napisałem – lingwistyka stanowi tu ważną rolę. O tym napiszę w innym artykule.

Do dzieła, masz pewne plany, pewne cele, chcesz je zrealizować, zacznij zadawać WAŻNE PYTANIA! I znajduj jeszcze ważniejsze odpowiedzi!


--
UniqueLifestyle.pl
Kacper Korzeniewski

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kontakty

Łukasz Tomaszek

l.tomaszek@interia.eu

gg: 3533461

Wyszukiwanie

© 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode